Akademik Genel Kurul Toplandı

Turizm Fakültesi Akademik Genel Kurulu, Dekan Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş başkanlığında tüm akademik personelin katılımıyla toplandı. 2014-2015 Akademik Yılına ilişkin gelişmelerin ele alındığı toplantıda, kurul gündemine ilişkin maddeler masaya yatırıldı.

Prof. Dr. Bakırtaş: Başarılı bir dönemi geride bıraktık

Akademik Genel Kurulda konuşan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, fakültenin kuruluş sürecine ilişkin kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra, ilk öğrencilerin alınmasıyla başlayan 2014-2015 eğitim – öğretim yılının ilk yarısının başarıyla tamamlandığını belirtti. Aksaray Üniversitesi'nin hızla büyüdüğüne dikkat çeken Bakırtaş, Turizm Fakültesinin de kısa sürede yapılanmasını tamamlayarak ilk öğrenicilerini aldığını ifade etti. Bakırtaş, 2014-2015 güz döneminde derslerin itinayla yürütülmesine katkı sağlayan tüm öğretim elemanlarına teşekkür etti.

Toplantıda ayrıca eğitimin kalitesinin en üst seviyeye yükseltilebilmesi için personel ve fiziki imkânların arttırılmasının önemi vurgulandı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar’dan Ziyaret

Akademik Genel Kurul toplantısının ardından ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Turizm Fakültesi’ni ziyaret ederek, genel kurul toplantısı hakkında bilgi aldı. ASÜ Turizm Fakültesi’nin Aksaray için hem gerekli hem de önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Acar, fakültenin şehre, ülkeye ve insanlığa akademik ve mesleki anlamda katkı sağlayacağına inandığını belirtti.