2015-2016 Eğitim-Öğretim Dönemi Başladı

İlk kez 2014-2015 Akademik Yılında öğrenci alan Turizm Fakültesi, bu yıl 68 öğrenci ile 2015-2016 Akademik Yılına başladı. Uluslararası öğrenci kontenjanlarının dolmasının yanında, fakülteye ilginin her yıl artması dolayısıyla gelecek yıl Turizm İşletmeciliği Bölümü İkinci Öğretime de öğrenci alınması planlanıyor.

2014-2015 Akademik Yılında ilk öğrencilerini alan Turizm Fakültesi, başarılı bir eğitim öğretim yılının ardından yeni dönem için hazırlıklarını tamamladı. Yeni kurulmuş olmasına rağmen, genç kadrosuyla, üniversite ve şehrin olanaklarını birleştiren Turizm Fakültesi, yeni dönemde Turizm İşletmeciliği Bölümü 1. Öğretime 68 öğrencinin kaydını gerçekleştirdi. Geçen eğitim-öğretim yılında olduğu gibi bu yıl da uluslararası öğrenci kontenjanları doldu. ÖSYM kontenjanından 40, ek kontenjanlardan 1, yabancı uyruklu öğrenci kontenjanından hazırlık sınıfını tamamlayanlarla birlikte 25 ve yeniden kayıt yaptıran 2 öğrenciyle sayı toplam 68'e ulaştı.

Daha önce açılan Turizm İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği ve Rekreasyon Yönetimi Bölümlerinden Turizm İşletmeciliği Bölümü'ne geçtiğimiz yıl 54 öğrenci kayıt yaptırırken, bu yıl uluslararası öğrenci kontenjanı ile Türkçe hazırlık bölümünü başarıyla tamamlayan öğrencilerin dahil olmasıyla sayı arttı. Turizm Fakültesine ilginin yoğun olması, gelecek yıl ikinci öğretim açılması çalışmalarını da hızlandırdı. Önümüzdeki yıl fakülteye uluslararası öğrenciler dışında 40 öğrencinin ikinci öğretim kontenjanlarına yerleştirilmesi planlanıyor.